Vanaf 24 maart starten er grootschalige rioleringswerken in Waanrode. De werken hebben als doel het afvalwater aan te sluiten op de geplande rioolwaterzuivering langs de Provinciebaan in Bekkevoort.
Deze werken zullen in totaal 2,5 jaar duren en verlopen in 9 verschillende fases. Vanaf maandag 24 maart zal de Halensebaan tussen de Vijverbeek/Klein Kempenseweg en de Tolkamerstraat afgesloten zijn voor het doorgaand verkeer. Het verkeer van en naar Assent dient een omleiding te volgen via de Oude Diestsestraat, de Molenstraat, de Grote Vreunte en de Klipgaardestraat.
Buslijnen 407 (Tielt-Winge – Assent – Diest) en 647 (Bekkevoort - Waanrode - Hoeleden – Tienen) bedienen vanaf 24/03 de haltes op de Halensebaan (halte Halenseweg) en op de Tolkamerstraat (halte Tolkamerstraat) niet meer. Op de Klipgaardestraat komt er aan het kruispunt met de Halensebaan een vervanghalte (halte Halenseweg), alsook op de Boterbergstraat t.h.v. de Klipgaardestraat (halte Boterberg). Ook de overige haltes op de Boterbergstraat blijft men bedienen.
Na deze werkzaamheden zal afvalwater van een groot deel van Waanrode aangesloten worden op de geplande rioolwaterzuivering langs de Provinciebaan in Bekkevoort.